San Sebastian Cheesecake

FAMEO

Bilkent Üniversitesi mezunu kız kardeşler uzun yıllar beraber süren çalışmalarının sonunda Fameo’yu kurmaya karar verdiklerinde; ‘’kendimizin yiyip içmeyeceği birşeyi, başkasına yedirmeyiz içirmeyiz!’’ düşüncesi ile yola çıktılar.

Tam da o yıllarda, okurken hayal edip istedikleri ne varsa hayata geçirmek istiyorlardı. Gençlerin uzun saatler vakit geçirebilecekleri, keyifli anların yaşanacağı, konsepti ile huzur veren, güler yüzlü ve bilgili ama alçak gönüllü ekibi ile fark yaratan ve en önemlisi yenilikleri yakından takip ederek herşeyin en iyisini, en uygun şekilde sunmaya çalışan Fameo Ailesi, ilk işletmesini Bilkent Center AVM’de açtı. Kısa bir süre sonra Fameo Express konsepti ile, Bilkent Üniversitesi, Rektörlük Binasında da ikinci Fameo şubesi hizmete girdi.

Fameo, adını İtalyanca ‘’ho fame’’ yani acıktım kelimesinden esinlenerek, ve kimliğini de dünyada kahvenin en iyi hazırlandığı ve sunulduğu kahve kültürü ile meşhur olan İtalya’dan almıştır.

Logosunda bulunan kız kardeşler, kahvenin insanları bir araya getirdiğini, birbirlerine bağladığını ve kahve sohbetlerinin ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir.

Sloganımız ‘’caffee sinonimo di fratellenza’’ ise, kahve kardeşlik gibidir anlamına gelmektedir, zira özenle hazırlanan güzel bir kahve insanlarda, sevgi, tutku, sadakat ve güzen duygularını pekiştirmekte ve bağlılık yaratmaktadır.

Fameo, eğitimli ve tecrübeli ekibiyle olduğu kadar, kahve çeşitliliği ve kalitesiyle de çok kısa bir sürede kahve tutkunlarının en gözde ismi haline geldi. Kahveleri ithal ederken de özel ve kaliteli olanları bizzat kendisi seçmesi, bu konuda dünyanın en saygın yeşil kahve sağlayıcıları ile çalışması ve kahvesini kendi bünyesinde büyük bir özen ve ustalık ile kavurması, kısa sürede elde ettiği bu başarısının en büyük nedeni oldu.

İçeri adımınızı attığınız andan itibaren sizi esir alan muhteşem kahve kokusu bir yana, iç dekorasyonu, kahve sohbetleri ve ev yapımı ikramlarıyla da dikkat çeken Fameo, iddialı ve sağlam adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

San Sebastian Cheesecake konseptli yeni projemiz, Fameo ve Chef Akademi’nin ortak girişimidir. Fameo menüsü Chef Ali Açıkgül imzasını taşımaktadır.

Eda Doğan & Rüyam Özal
Fameo Kurucuları